Veli Görüşleri

       Eylül ve Nisan Onar'ın Annesi Sevda Onar
 

Eminim ki, çocuklarımız hepimiz için çok kıymetlidir. Ben Uçanat Çocukevi ile Mayıs 2000 yılında büyük kızım Eylül 20 aylık iken tanıştım. Kızım 6 yaşını bitirene kadar buraya devam etti. Her yönüyle çocuklara gösterdikleri özen dikkatimi çekti. Gerek beslenmelerine verdikleri önem, gerekse eğitimleri ile her çocuğun kendi özelliğine göre yakından ilgilenmeleri benim için çok önemli oldu. Ben çalışan bir anne olarak evde sadece çocuğuma sevgi verdim. Geri kalan herşeyi Uçanat'ta öğrendi. (Kendi kendine yemek yemeyi, üstünü giymeyi, ayakkabısının bağını bağlamayı, düğmelerini iliklemeyi bu ve buna benzer herşeyi). Özellikle sahipleri olan iki kardeş Canan ve Candan Hanımın işin başında sürekli olması ve her çocuğun gerek gelişimi, gerekse sorunları ile birebir ilgilenmeleri ve herşeyden haberlerinin olması benim için çok önemliydi. Şimdi ise çalışmadığım halde ikinci kızım Nisan'ı 17 aylıkken gönül rahatlığıyla buraya gönderdim. Söylenecek çok şey var ama tek cümleyle burası çocuklarımız için harika bir yer.

*********************


     Ece Pullu'nun Ailesi

Kızımızı kreşe verme kararını aldıktan sonra, bir sabah Uçanat Çocuk Yuvasını aradık. Telefonu kapattığımızda yüzümüzde çok huzurlu bir gülümseme vardı, aslında henüz gidip görmemiştik. Ancak karşı taraftan aldığımız ilk elektrik ve ilk bilgilendirme oldukça başarılıydı. Daha sonra kreşi gidip yerinde görmek istedik. İlk randevumuzda Canan ve Candan hanımlar bizi karşıladı, birlikte yuvayı gezdik. Yaklaşımları çok iyiydi. Daha ilk görüşmede doğru bir yer olduğuna, denemek gerektiğine karar verdik. Bize referans görüşmeleri yapabilmemiz için bazı velilerin isimlerini verdiler. Görüşmeleri yaptık ve onlardan da olumlu bilgiler aldık.   

Sonunda Ece henüz 5,5 aylık iken kreşe gitmeye başladı. Ece bugün 4 yaşında oldu. Biz ve çevremizdeki herkes, vermiş olduğumuz kararın doğruluğunu kızımıza her baktığımızda biraz daha anlamış durumdayız. Bu süre içerisinde kızımızın gösterdiği gelişim her şeyi fazlasıyla gözler önüne sermektedir. 

Sevgili Uçanat Ailesi, geçen bu süre içerisinde kızımıza kattığınız binlerce değer için, verdiğiniz sevgi ve gösterdiğiniz şefkat için, hastalandığında bizimle üzüntüsünü paylaştığınız ve mutluluklarında bizimle birlikte güldüğünüz için sonsuz teşekkürler ... 

 

***** * ***************************  

Belis ve Alper Yılmaz'ın Annesi Derya Yılmaz

7 ve 3 yaşındaki her iki çocuğunu da Uçanat'ta büyütmüş/büyüten bir anneyim. Bakıcıyla çalışmak bana ters geldiğinden küçük  yaşta yuvayı tercih ettim. İyi ki de öyle yapmışım.  Uçanat'ın sabrı ve işbirliği hiç tükenmedi.Sorumluluk bilincinin gelişmesini, çocuklarımda özgüvenin oluşmasını ,yeme alışkanlığının düzenlenmesini, sevgiyle, şefkatle büyümelerini ve eğlenerek öğrenmeleri, öğrendiklerini bana öğretmeye çalışmalarını hep  keyifle takip ettim..Emanet ettiğimde gözüm hiç arkada kalmadı...Çocuklarım da hep mutlu ve huzurluydular. Kızım ilkokula başladı  ama tatillerde , hala kardeşinin peşine takılıp Uçanat' a gidebilmek için sabırsızlanıyor. Teşekkürler ..